Stan Lee hayatını kaybetti!

Stan Lee hayatını kaybetti!

  14 Kasım 2018

  152 Okunma

Spider Man, Iron Man gibi bir çok süper kahramanın babası olan Stan Lee hayatını kaybetti. 95 yaşında hayatını kaybeden Lee için Marvel'in yaratıcısı da diyebiliriz.

Spider Man, Iron Man gibi bir çok süper kahramanın babası olan Stan Lee hayatını kaybetti. 95 yaşında hayatını kaybeden Lee için Marvel’in yaratıcısı da diyebiliriz.

Marvel’in 94’te çektiği Fantastik Dörtlü filmi yayınlandı!

Marvel’in 94’te çektiği Fantastik Dörtlü filmi yayınlandı!

Fantastik Dörtlü yepyeni, ama bir o kadar da eski bir filmle karşımızda. İşte Marvel’in 1994’te çekilen ama hiç yayınlanmayan filmi Fantastik Dörtlü YouTube üzerinde yayınlandı!

Stan Lee 95 yaşında hayatını kaybetti

Marvel’in efsanevi yazarı Stan Lee, 95 yaşında hayata gözlerini yumdu. 1939 yılında bu işe başlayan Lee, Black Panther, Örümcek Adam, X-Men, Mighty Thor, Iron Man, Fantastik Dörtlü, Hulk, Daredevil ve Ant-Man gibi bir çok karakterin yaratıcısı idi.

The Hollywood Reporter’ın haberine göre Lee, Los Angeles’taki Cedars-Sinai Hastanesinde son nefesini verdi. 69 yıllık eşi Joan’u Temmuz 2017’de 93 yaşında hayatını kaybetmesinin ardından sağlığı iyice bozulan efsane ismin detaylı ölüm sebebi ise henüz açıklanmadı.

Stan Lee kimdir?

Stan Lee ya da doğum adıyla Stanley Martin Lieber, 28 Aralık 1922 tarihinde, New York’da dünyaya geldi. DeWitt Clinton Lisesi’nde okuyan Lee, bir yandan da yerel iş yerlerinde getir götür işlerini yapıyor ve gazete dağıtımlarıyla uğraşıyordu. 1939 yılında liseden mezun olan efsane isim direk iş hayatına atıldı.

1941 yılında Captain America ile okuyucuların karşısına çıkan Lee, ileriki yıllarda efsane haline gelecek olan çizgiromanın 3. sayısında kendisine yer edinen Stanley Martim Lieber; ön adını ikiye bölerek Stan Lee olarak kullanarak ileride resmi adı olacak lakabını bu eserde ilk defa kullandı.

stan lee öldü

Çizgi roman yazarı, editörü, yayıncısı ve aynı zamanda yapımcısı olarak hayatını sürdüren Lee, çizgiroman sektörünün büyümesini ve uluslararası bir yapıya kavuşmasını sağladı. Bunun yanı sıra çizgiromanlar üzerinde sansür baskısı oluşturan Comics Code Authority’nin politikalarını değiştirmesinde de etkin rol oynaran Lee, sektörün gelişmesinde önemli adımlara da imza atmıştır.

Lee, 1995 yılında Jack Kirby Hall of Fame’e kabul edildi ve 2008 yılında ise sinema dünyasının efsanevi isimlerinin yer aldığı Hollywood Walk of Fame’e adı kazınarak ölümsüzleşti. National Medal of Arts ve Scream Awards’ın da içinde bulunduğu pek çok ödülün sahibi olan Lee’nin adına, 2 Ekim 2009 tarihinde Los Angeles ve Long Beach şehirlerinde Stan Lee Günleri düzenlendi.

Yazdığı pek çok çizgiromanda kendisini de hikayenin içine, genellikle arka plan Marvel’in pek çok film projesinde de figüran olarak oynayarak beyaz perdenin izleyicilerine sürprizler hazırladı.

Yorum Alanı
Film izle, Yabancı Dizi izle, HD Film ve Dizi FullFilmDiziizle.NET Online olarak bir çok dizi ve film platformlarin arasında ki farkımız hem dizi hem film sektörü gibi bir çok alanda hizmet vereceğiz. Sitemizde bulunan film, videolar, film fragmanları ve diğer tüm videolar çeşitli paylaşım ortamlarında da bulunmaktadır. Sitemiz sadece youtube.com, video.google.com, yahoo.com vb. sitelerde eklenmiş ve paylaşıma açılmış videoları yayınlamaktadır. Serverımıza kesinlikle yükleme yapılmamaktadır. Bu yüzden fullfilmdiziizle sitesi hiç bir yasal hükümlülüğe tabi tutulamaz. İstenildiği takdirde hak sahipleri videoların kaldırılması talebinde bulunubilirler. dizi izle | film izle | dizi izle | film izle | full dizi izle | film | dizi izle | yabancı dizi izle